Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A   wersja dla niedowidzącychBiuletyn informacji publicznej
 • KARTA DUŻEJ RODZINY
 • WSPIERAJ SENIORA
 • SENIOR +
 • PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY
 • USŁUGI OPIEKUŃCZE
 • STYPENDIA
 • ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSRPAWNEJ
 • PROJEKT SOCJALNY

Aktualności


ZIMOWISKO 2022 R.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim zaprasza wszystkich do zapoznania się z ofertą ZIMOWSIKA 2022 dla dzieci rolników organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo – Wychowawczych im. Teresy Kras.

 

Krótki opis:

We współpracy z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej proponujemy 8-dniowe zimowiska w ośrodku wypoczynkowym WILLA NAD RZEKĄ w Milówce (Beskid Żywiecki). Całkowity koszt zimowiska to 1270 zł, z tego 870 zł wyniesie dofinansowanie Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Termin zimowiska: 23.01.2022 – 30.01.2022 Koszt: 400 zł (dla dzieci rolników)

Pobyt w Milówce (znanej za sprawą Golec uOrkiestra) nierozdzielnie łączy się z wycieczką do pobliskiej Wisły i wizytą w muzeum Adama Małysza. Oprócz tego czeka na dzieci wiele innych atrakcji – narty, baseny, liczne wycieczki, gry i zabawy.

 

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim telefonicznie pod numer 33/ 877-1554 wew. 26 lub osobiście.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeprowadza wstępną diagnozę zapotrzebowania mieszkańców Gminy Maków Podhalański do programu opieka wytchnieniowa -edycja 2022

AKTUALNY


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej   przeprowadza wstępną diagnozę zapotrzebowania mieszkańców Gminy Maków Podhalański  do programu

 opieka wytchnieniowa

-edycja 2022

CELE PROGRAMU :

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:             

 1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

 2. osobami posiadającymi:

a) orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych(DZ.U. z 2021 r. poz. 573) albo

b) orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (zgodnie z art.5 i art. 62 ww ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych).

-poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługo opieki wytchnieniowej.

         Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o kontakt z pracownikami socjalnym z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim. ul Kościuszki 1 lub pod numerem telefonu   33 8771554 wew.26
Wróć z POWERem!

AKTUALNY


Historia z życia wzięta

 

Wiele można pisać o projektach unijnych, przedstawiać ich zalety i możliwości, ale lepiej czasem coś zobaczyć. Posłuchać, jak ktoś opowiada o swoich doświadczeniach związanych z pobytem za granicą i urządzeniem się na nowo w Polsce.

 

Projekt „Wróć z POWERem!” pomógł już ponad stu młodym osobom. Wśród nich jest też pani Żaneta, która po kilku latach w Irlandii zdecydowała się na powrót do kraju.

Zobacz jej historię tutaj https://www.youtube.com/watch?v=2pbGnaxJ4Lc

 

Projekt „Wróć z POWERem!” jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Jeśli:

 • masz mniej niż 30 lat,
 • byłeś co najmniej pół roku za granicą,
 • niedawno stamtąd wróciłeś (albo dopiero zamierzasz wrócić),

zgłoś się do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie! Nie musisz być bezrobotny, projekt pomaga także tym, którzy znaleźli już pracę.

 

Pomożemy Ci wykorzystać Twój bagaż zagranicznych doświadczeń na polskim rynku pracy!

 

Zadzwoń

504 12 14 80

lub napisz

powroty@wup-krakow.pl

 

Projekt jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
MOPS MAKÓW PODHALAŃSKI

Miejski Ośrodek Pomocy
Społecznej w Makowie Podhalańskim

ul. Rynek 11
34-220 Maków Podhalański

Telefon: (33) 8771 554
Fax: (33) 8773 513
Dni powszednie: 7.15 - 15.15

Telefon interwencyjny 33 447 28 87

Telefon czynny jest w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim (od poniedziałku do piątku - godz. 7.15 -15.15) oraz całodobowo w Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej tel. 33 874 21 01.